Média

Alternativní doktorka: Chlorella musí být dezintegrovaná

20. říjen 2017
Pokud chlorella není dezintegrovaná, moc si z ní váš organismus nevezme. Naše enzymy se nedokážou dostat k jejímu jádru, aby si z chlorelly vzaly to nejlepší, co nabízí. Další účinky zvyšuje mikronizace, díky které se násobí vstřebatelnost. Více ZDE.

olomouc.city.cz: O jídle čtyřikrát jinak: Festival Země na talíři představil zemědělství v novém světle

12. říjen 2017
Festival Země na talíři nabídl v úterý a ve středu v Olomouci promítání čtyř dokumentárních filmů, které poukazují na problematiku zemědělství, a to jak v zemích rozvojových, tak v zemích třetího světa. Nechyběly ani odborné diskuze, jichž se zúčastnili specialisté z řad vědeckých ústavů.Více ZDE

MF Dnes: Věda chce znovu naučit pšenici přežít bez chemie

10. říjen 2017
Olomouc patří v Evropě mezi nejvýznamnější centra výzkumu DNA pšenice. Místní vědci mohou ovládnutím její genetiky stále početnějšímu lidstvu dát odolnější verzi této v zemědělství klíčové rostliny. Více ZDE.

UP Žurnál: Filmový festival Země na talíři hledá odpovědi jak uživit planetu

09. říjen 2017
V Olomouci se v úterý a ve středu uskuteční 2. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle – Země na talíři. Tato přehlídka upozorňuje na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení je potřeba hledat už nyní. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé filmy, besedy, workshopy a „odpovědnou večeři“ v interaktivním muzeu vědy UP Pevnosti poznání a v kině Metropol. Více ZDE.

AFO: AFO a Země na talíři: Zveme na společnou projekci do Metropolu!

09. říjen 2017
O tom, jak zajistit lidstvu potravu v blízké i daleké budoucnosti. Otázky i odpovědi nabídne II. ročník festivalu dokumentárních filmů Země na talíři, který se v Olomouci uskuteční od úterý 10. do středy 11. října. Novinkou je spolupráce s AFO, které se zasadilo o projekci dokumentu Sustainable: Potraviny v jiném světle ve středu 11. 10. od 20:00 v kině Metropol. Více ZDE.

ČTK: V Olomouci se příští týden uskuteční filmový festival Země na talíři. Zamýšlí se nad zajištěním potravin v budoucnosti, ale i nad změnou klimatu.

07. říjen 2017
Produkce a spotřeba potravin je hlavním tématem filmového festivalu s názvem Země na talíři, který se uskuteční v úterý a ve středu v Olomouci. Návštěvníkům přinese nejen dokumentární filmy, ale i řadu besed a workshopů. Přehlídka má podle pořadatelů upozornit na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení je třeba hledat už nyní. Článek ZDE

Blesk: V Olomouci se uskuteční filmový festival Země na talíři

07. říjen 2017
Produkce a spotřeba potravin je hlavním tématem filmového festivalu s názvem Země na talíři, který se uskuteční v úterý a ve středu v Olomouci. Návštěvníkům přinese nejen dokumentární filmy, ale i řadu besed a workshopů. Přehlídka má podle pořadatelů upozornit na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení je třeba hledat už nyní. Více ZDE.

olomouckadrbna.cz: Filmový festival Země na talíři přinese nejenom filmy. Součástí budou besedy i workshopy

07. říjen 2017
Produkce a spotřeba potravin je hlavním tématem filmového festivalu s názvem Země na talíři, který se uskuteční v úterý a ve středu v Olomouci. Návštěvníkům přinese nejen dokumentární filmy, ale i řadu besed a workshopů. Více ZDE.

UP Žurnál: Zájem o Noc vědců roste

03. říjen 2017
Téměř pět tisíc návštěvníků potvrdilo vzrůstající oblibu Noci vědců v Olomouci. Populárně naučný program pro ně v pátek připravilo šest fakult Univerzity Palackého i olomoucká fakultní nemocnice. Atraktivní program si zájemci mohli vychutnat od šesti večer až do půlnoci. Více ZDE .

Akademie věd ČR: Svět získá lepší odrůdy pšenice

27. září 2017
Výzkum dědičné informace planých předchůdců pšenice, na kterém se podílejí olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky AV ČR a maďarský vědec István Molnár, usnadní šlechtění odolnějších odrůd. Pobyt maďarského vědce v České republice podpořil evropský grant Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Aktuálně byl vybrán mezi 30 nejzajímavějších, které se 27. září 2017 představují v Bruselu. Více ZDE

Týden.cz: Štěch: Vědci by se měli chovat jako lobbisté. Mají dobré názory

26. září 2017
Větší spolupráce zákonodárců s vědci je žádoucí, může znamenat přínos zejména při posuzování návrhů zákonů. Řekl to v úterý po semináři Akademie věd ČR (AV ČR) v Senátu jeho předseda Milan Štěch. Vědci přišli s nabídkou expertní podpory u několika desítek konkrétních témat. Více ZDE.

Globe24: Naslouchejme vědcům, názory by nám mohli i vnucovat, prohlásil šéf Senátu Štěch

26. září 2017
Po větší spolupráci mezi politiky a vědci volá předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD). Myslí si, že vědci mohou radit bez postranních úmyslů a možná by nebylo na škodu, kdyby jednali podobně jako lobbisté. Štěch to prohlásil po dnešním semináři Akademie věd ČR na půdě Senátu. Více ZDE.  

EuroZprávy: Vědci jsou nestranní, politici by jim měli naslouchat, prohlásil šéf Senátu Štěch

26. září 2017
Po větší spolupráci mezi politiky a vědci volá předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD). Myslí si, že vědci mohou radit bez postranních úmyslů a možná by nebylo na škodu, kdyby jednali podobně jako lobbisté. Štěch to prohlásil po dnešním semináři Akademie věd ČR na půdě Senátu. Více informací ZDE.