Média

Česká televize: Nová metoda izolace genů v Olomouci

12. leden 2017
Česká televize natáčela reportáž přímo v olomoucké laboratoři Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Podívat se na ni můžete ZDE  

Webové stránky České televize

11. leden 2017
Čeští vědci izolovali geny unikátní metodou. Může to vylepšit rostliny i zlevnit výzkum. Více ZDE  

ČT 24: Rychlejší šlechtění zemědělských plodin

11. leden 2017
Nová metoda izolace genů vědců z olomoucké laboratoře ÚEB zaujala média.  Rozhovor s prof. Jaroslavem Doleželem si můžete pustit ZDE  

Slavnostní přednášku Jaroslava Doležela je možné vidět na stránkách České televize

04. říjen 2016
Na záznam slavnostní přednášky prof. Jaroslava Doležela "Může genetika zachránit lidstvo před hladem?"z cyklu Akademie věd ČR, která se konala 19. 9. 2016 se můžete podívat v záznamu České televize ZDE..

Slavnostní přednáška Jaroslava Doležela zaujala hosty i média

04. říjen 2016
Na 150 hostů aplaudovalo 19. září na pražském Žofíně prof. Jaroslavu Doleželovi. Jeho přednáška z cyklu Akademie věd ČR nazvaná Může genetika zachránit lidstvo před hladem? dává naději, že díky výzkumu a novým technologiím může lidstvo odvrátit hrozbu nedostatku potravin. Více informací ZDE...  

V pořadu Hyde Park Civilizace odpovídal prof. Jaroslav Doležel

26. září 2016
Prof. Jaroslav Doležel byl 24. 9. 2016 hostem Daniela Stacha v pořadu Hyde Park Civilizace. Pokud se chcete dozvědět třeba to, proč je důležité zkoumat DNA pšenice nebo proč má banánovník banány, když je vlastně nepotřebuje, podívejte se na záznam pořadu ZDE.

Slavnostní přednáška Jaroslava Doležela v České televizi

16. září 2016
Může genetika zachránit lidstvo před hladem? Na tuto otázku se pokusí najít odpověď prof. Jaroslav Doležel, který je hostem nového prestižního přednáškového cyklu „Akademie věd ČR – špičkový výzkum ve veřejném zájmu“ . Do Žofínského paláce v Praze se sice v pondělí 19. 9. 2016 dostanou jen zvaní, celou přednášku ale bude od 16. hodin živě streamovat Česká televize. Tak se podívejte!

Prof. Jaroslav Doležel ve vysílání České televize

13. září 2016
O banánovnících, banánech a olomouckém výzkumu jedné z nejdůležitějších rostlin pro obyvatele tropických  zemí hovořil v Dobrém ránu České televize prof. Jaroslav Doležel. Na záznam pořadu se můžete podívat ZDE 

Český rozhlas: GMO potraviny na vašem stole: Situace se změnila a superplevele se bát nemusíte, vzkazují výzkumníci

18. srpen 2016
Zajímavý pořad o GMO vysílal Český rozhlas PLUS. Vznikl na naší jarní konferenci. Poslechněte si! Mluví v něm Jaroslav Petr (VÚŽV), Jaroslav Doležel (ÚEB) a Tomáš Moravec (ÚEB). Více informací ZDE.

Časopis Vesmír: Mluvit o zázraku přírody nestačí

02. srpen 2016
Hlavní host naší konference o GMO prof. Marc Van Montagu v rozhovoru redaktora časopisu Vesmír Ondřeje Vrtišky. 

Žurnál UP: Olomoučtí vědci se prezentovali na evropském biotechnologickém kongresu

13. červenec 2016
Vědci z přírodovědecké fakulty a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) hráli významnou roli na 17. Evropském biotechnologickém kongresu, který se na počátku července uskutečnil v polském Krakově. Více ZDE.

Potravinářský obzor: V Olomouci se vyvracely mýty o GMO

27. červen 2016
Málokterá současná technologie, vyjma snad té jaderné, rozděluje světovou laickou a odbornou společnost tolik jako příprava a využití geneticky modifikovaných (GM) organismů. A to navzdory jejímu více než dvacetiletému praktickému využití zejména v produkci potravin a technických surovin (rostliny), či farmaceutik (živočichové). Více ZDE.

Žurnál UP: Přírodu i Pevnost poznání vzaly vědychtivé děti útokem

18. červen 2016
Dobrodružství vědy mohli v pátek na vlastní kůži prožívat školáci i další návštěvníci 15. ročníku Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého. Na přírodovědecké fakultě a v Pevnosti poznání pro ně bylo nachystáno více než 50 stánků s různými pokusy, hrami či prezentacemi. Celý článek ZDE.