1. Genomika a biotechnologie pro šlechtění nové generace odrůd zemědělských plodin
2. Nové biotechnologické metody jako nástroje pro zajištění dostupnosti a kvality potravin
3. Zdravá půda pro další generace
4. Vliv klimatické změny na produkci zemědělských plodin
5. Využití mikrořas v potravinářství a produkčním zemědělství
6. Vliv stravy na mikrobiotu a imunitu ve zdraví a nemoci
7. Využití zbytkové biomasy z potravinářského průmyslu a zemědělství
8. Společenské a geografické aspekty potravinových systémů
9. Plýtvání potravinami jako lokální i globální problém
vystudoval Agronomickou fakultu na Vysoké škole zemědělské v Brně. Zabývá se strukturou a evolucí genomu rostlin, vede olomoucké Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., a přednáší na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a na Karlově univerzitě. Od roku 2004 je členem Učené společnosti ČR.
Výzkumné téma: Genomika a biotechnologie pro šlechtění nové generace odrůd zemědělských plodin
Vystudoval Biologickou fakultu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Přírodovědeckou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Na Biofyzikálním ústavu v Brně a částečně na Ústavu experimentální botaniky v Olomouci se zabývá především strukturní a funkční genomikou rostlin. Přednáší na Přírodovědecké fakultě v Českých Budějovicích, Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a Přírodovědecké Fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Výzkumné téma: Nové biotechnologické metody jako nástroje pro zajištění dostupnosti a kvality potravin
vystudovala ekologii živočichů na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. V doktorském studiu pokračovala na Ústavu pro životní prostředí Univerzity Karlovy. V současné době vede Laboratoř půdní organické hmoty v Ústavu půdní biologie Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích, kde se zabývá obratem organické hmoty v půdě a koloběhy živin. Za své výsledky získala v roce 2018 Prémii Otto Wichterleho.
Výzkumné téma: Zdravá půda pro další generace
vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V Biologickém centru AVČR v Českých Budějovicích se věnuje environmentální mikrobiologii. Zaměřuje se na procesy, které modulují utváření mikrobiálních společenstev v půdním prostředí a adaptačními mechanismy zejména u bakterií. V současnosti vede Laboratoř půdních bakterií se zaměřením na ekologii šíření bakteriální odolnosti k látkám s antibiotickým účinkem v prostředí a potravním řetězci.
Výzkumné téma: Zdravá půda pro další generace
Vystudoval Agronomickou fakultu na Mendelově univerzitě v Brně. Na Ústavu výzkumu globální změny AV ČR a částečně Ústavu agrosystémů a bioklimatologie Mendelovy univerzity v Brně se zabývá hodnocením dopadů změny klimatu na rostlinnou produkci, vývojem adaptačních opatření a jejich implementací do praxe. Za dosažené výsledky získal v roce 2013 ocenění Young Researcher Award akademií věd zemí V4 v oboru zemědělských věd.
Výzkumné téma: Vliv klimatické změny na produkci zemědělských plodin
vystudoval Agronomickou fakultu na Vysoké škole zemědělské v Brně. Zabývá se problematikou dopadů změny klimatu na zemědělství. Je vědeckým pracovníkem Ústavu výzkumu globální změny AV ČR (CzechGobe) a působí jako pedagog na Mendelově univerzitě v Brně (MENDELU). Vede vědecké centrum MendelGlobe propojující obě instituce.
Výzkumné téma: Vliv klimatické změny na produkci zemědělských plodin
vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK. V Mikrobiologickém ústavu AV ČR v Třeboni se zabývá biofyzikálním studiem fotosyntézy planktonních řas. Přednáší na Biologické fakultě Jihočeské univerzity.
Výzkumné téma: Využití mikrořas v potravinářství a produkčním zemědělství
vystudovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Pracuje v Sektoru imunologie a gnotobiologie Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky. Zaměřuje se především na slizniční imunitu, střevní mikroflóru a její význam pro vznik chronických onemocnění a na imunopatologii střev. Od roku 2000 je členkou Učené společnosti ČR.
Výzkumné téma: Vliv stravy na mikrobiotu a imunitu ve zdraví a nemoci
vystudovala VŠCHT Praha, Organickou technologii. V ÚCHP vede oddělení a je členkou Sněmu AV ČR a několika Oborových rad pro doktorská studia, kde také přednáší. Zabývá se také biotechnologiemi a je hlavním řešitelem Centra kompetence BIORAF.
Výzkumné téma: Využití zbytkové biomasy z potravinářského průmyslu a zemědělství
vystudovala sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a působí v Centru pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu (CVVM) jako vedoucí projektové činnosti, Má na starosti vedení projektu kontinuálního výzkumu veřejného mínění Naše společnost a zakázky, které CVVM realizuje. Odborně se věnuje zejména metodologii kvantitativních sociologických výzkumů.
Výzkumné téma: Plýtvání potravinami jako lokální i globální problém
Vystudovala humanitní environmentalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. V současné době působí na oddělení environmentální geografie, Ústavu Geoniky AV ČR v Brně. Zaměřuje na produkci potravin menšího formátu a zahrádkaření. Spolupracuje s nevládními organizacemi, zabývající se environmentální výchovou.
Výzkumné téma: Společenské a geografické aspekty potravinových systémů